Hakkımda

    1970 İzmir doğumlu yazar, 10 yıla yakın profesyonel müzisyenlik hayatına nokta koyup pc grafik hayatına biraz geç de olsa 1998 yılında başladı.

    İlk dalı Macintosh üzerinde; plotter kesim Illustrator ve Freehand olmasına karşın bu işletim sistemi ve programlara ısınamadığını CorelDraw ve pc ile tanıştıktan sonra anladı. 1-2 yıl arası dizgicilik deneyimlerinden sonra kendi deyimiyle grafik üzerine dönüm noktası olan reprodüksiyon (renk ayrım/film çıkış) firmasında 2 yıla yakın çalışması sonucunda grafik ve dizgi üzerine adı geçen tüm programları hakim şekilde kullanmayı, renk ayrımını, montajı vb baskı öncesi tüm bilgileri burada öğrendi.

    En büyük hobisi öğrenmek sayesinde programcılığa da merak saldı. Visual Basic ile bu dönemde tanıştı ve işine yarayabilecek küçük çaplı programlar yazmaya başladı. Çeşitli firmalarda Grafik Bölüm Şefliği deneyimlerini yaşadıktan kısa bir süre sonra çalışmaya başladığı andaç üretimi yapan bir firmada Visual Basic altyapısı yardımıyla VBA'nın (Visual Basic Application) gücünün farkına varan yazar; Word, Excel ve CorelDraw altında otomasyon denemelerine başladı. Bu süreç içerisinde, otomatik sayfa yaptırımı, baskı öncesi hazırlık makroları üzerinde önemli kodlar geliştirdi. Buna bağlı olarak CorelDraw altında bir montaj programını da hayata geçirmiş oldu.

    Daha sonra gelişmekte olan Web sektörüne geçiş yapıp 3 ortaklı bir firmaya dahil oldu ve; Asp, Flash, Dreamweaver, Action Script, Css, Html ve küçük çaplı 3d tasarımları üzerinde kendisini geliştirdi.

  2009 yılı sonunda bir firmanın davetlisi olarak gittiği Güney Amerika, Paraguay'da CorelDraw altında yaptığı VBA yazılımları ile otomasyon sistemini kurdu. Paket anlaşmanın bitmesinin ardından Türkiye'ye geri döndü. Çocuğunun doğumu nedeniyle yurtdışı ikinci çalışma etabını iptal etmek zorunda kaldı.

    İyi derecede İngilizce, orta derece de İspanyolca bilen yazarımız özel dershanelerde 10 yılı aşkın süredir; Grafik Tasarım, Web Tasarım, 10 Parmak Klavye ve İşletmenlik üzerine öğretim üyeliği mesleğini de sürdürmektedir.

    Daha Fazlası İçin Alttaki Linklere Gidiniz:


SanalKurs Dergi Sayı: 11
SanalKurs Dergi Sayı: 12
SanalKurs Dergi Sayı: 13

 

 

YOUTUBE KANALLARIM:
1. Kanalım:
https://www.youtube.com/user/olympiatr/
 

 

 

 
2. Kanalım:
 
DAILYMOTION KANALIM:
http://www.dailymotion.com/olympiatr
 
 
TWITTER:
https://twitter.com/tuncowsky
 
FACEBOOK:
https://www.facebook.com/tuncowsky

 

 

Flag Counter